Експедиції

Співробітники кафедри в рамках наукової роботи постійно здійснюють експедиції по території Харківської області та України. На цій сторінці можна ознайомитися не лише з фотографіями наших співробітників з виїздів, а ще й основними напрямками їх наукових досліджень.

Науковцями кафедри під час експедицій вивчаються рослинний покрив дібров, борів, луків, боліт, водних, прибережних, перезволожених, синантропізованих біотопів, крейдяних відслонень та ін. Окрема увага приділяється раритетній складовій флори та дослідженням популяцій рідкісних видів рослин. Крім того, на кафедрі досліджуються різні аспекти лишайників: флористичні, біоіндикаційні, созологічні дослідження тощо. Ми постійно залучаємо студентів до експедиційних виїздів, тому вони також стають важливою частиною польових досліджень кафедри. 

Околиці с. Кваси (Закарпатська обл.): Карпатський біосферний заповідник

Серпень 2022 р. 

Дослідження біорізноманіття гірських екосистем у Карпатському біосферному заповіднику і його околицях.

Виконавці: Бондаренко Г.М. (ст. лаборант), Сіранський В.Ю. (студент), Згонник М.О. (студент).

Околиці смт. Ворохта (Івано-Франківська обл.): Національний природний парк "Карпатський"

Липень 2022 р. 

Дослідження біорізноманіття гірських та болотяних екосистем Національного природного парку "Карпатський" та його околиць.

Виконавці: Бондаренко Г.М. (інженер І-ї категорії), Сіранський В.Ю. (студент), Згонник М.О. (студент).

Околиці с. Ізбицьке (Харківська обл.)

06 червня 2021 р. 

Дослідження флори водно-болотних угідь біля с. Ізбицьке. Виконавці: Рокитянський А.Б. (аспірант), Бондаренко Г.М. (студент, ст. лаборант).

Околиці с. Буди (Харківська обл.)

07 травня 2021 р. 

Дослідження весняної флори ділянки діброви біля с. Буди. 

Виконавці: Давидов Д.А. (Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України), Бондаренко Г.М. (студент, ст. лаборант).

Околиці с. Мала Вовча (Харківська обл.)

В рамках виконання кваліфікаційної роботи магістра нашим студентом та старшим лаборантом Бондаренко Г.М. проводилися дослідження  флори Ботанічного заказника загальнодержавного значення "Вовчанський". Протягом двох років було здійснено декілька виїздів. 

Виконавці: Бондаренко Г.М. (студент, ст. лаборант) зі студентами.

Околиці с. Огірцеве (Харківська обл.)

В рамках виконання кваліфікаційної роботи магістра нашим студентом та старшим лаборантом Бондаренко Г.М. проводилися дослідження флори крейдяних відслонень та нагірної діброви на карбонатних ґрунтах в околицях с. Огірцеве. Було здійснено декілька експедиційних виїздів.

Околиці м. Вовчанськ (Харківська обл.)

Дослідження флори проектованого ботанічного заказника "Вовчі Води" в рамках проведення кваліфікаційної роботи бакалавра Бондаренка Г.М. Протягом 4 років було здійснено понад 20 виїздів до околиць м. Вовчанськ. Виконавці: Бондаренко Г.М. (студент), Громакова А.Б. (доцент), Дармостук В.В. (Херсонський державний університет).

"Крейдова флора" відділення Українського природного степового заповідника

02-04 липня 2019 р. 

Дослідження крейдяної флори та ліхенобіоти заповідника "Крейдова флора" (Слов'янський та Лиманський р-ни Донецької області) на правобережжі р. Сіверський Донець. Виконавці: Громакова А.Б. (доцент), Полчанінова Н.Ю. (доцент каф. зоології та екології тварин), Бондаренко Г.М. (студент, ст. лаборант).

"Михайлівська цілина" - природний степовий заповідник

12-13 липня 2021 р.

За запрошенням доцента кафедри біології та методики навчання біології Сумського педагогічного університету імені А.С. Макаренка Говоруна Олександра Володимировича наші студент Бондаренко Г.М. та аспірант Сіра О.Є. відвідали природний заповідник "Михайлівська цілина" (Лебединський р-н, Сумська обл.). Була досліджена флора однієї з найбільших ділянок природного плакорного степу на північному сході України.