Протягом більш ніж 200-річної історії, науковцями кафедри видано велику кількість наукових, науково-методичних, навчальних публікацій та видань
Одним із головних напрямків наукової роботи кафедри збільшення обсягів відкритих даних з біорізноманіття у міжнародних базах
Кафедра ботаніки та екології рослин співпрацює із провідними науковими, науково-освітніми та природохоронними організаціями України. Разом із колегами із інших установ проводяться наукова робота, практика студентів
Основа наукової роботи ботаніка – польові дослідження. На цій сторінці предсталено фотозвіти з експедиційних виїздів наших співробітників та студентів
Перелік фахових видань з біології, ботаніки та екології
Інші корисні посилання
Сайт Української природоохоронної групи (UNCG). Українська природоохоронна група – це громадська організація, яка об'єднує фахівців з різних наукових, освітньо-наукових та природоохоронних інституцій. Вони займаються широким спектром питань збереження природи на території України. У них на сайті є чимало електронної літератури на відповідну тематику.
Сайт Global Biodiversity Information Facility (GBIF). GBIF містить величезний масив даних з біорізноманіття. Тут доступні інструменти пошуку валідних назв таксонів, поширення видів на планеті, різноманітні чеклісти та багато іншого. Крім того, тут можна знайти фотографії видів в природі, скани гербарних зразків, дані з гербарних фондів різних установ по всьому світу.
Сайт Національної мережі інформації з біорізноманіття (UkrBIN). На сайті представлений великий масив даних з біорізноманіття України. Тут ви можете знайти фотографії різних живих організмів, дізнатися про поширення видів на території нашої держави тощо.
Сайт Tropicos. Велика міжнародна база даних з фіторізноманіття: таксономія, систематика, поширення, зображення (рослини в природі та гербарні зразки).
Сайт JSTOR. Бібліотека, що надає доступ до наукових публікацій, зображень, у тому числі високоякісні скани гербарних зразків, інших ресурсів.
Сайт AlgaeBase. База даних, пов'язаних із різними аспектами альгології: таксономія, систематика, медіа бібліотека тощо.
Сайт Index Fungorum. Створена Королівскими ботанічними садами Кью, база містить таксономічну та систематичну інформацію про грибні організми, у тому числі про ліхенізовані гриби.
Ботанічний блог Дениса Давидова. Науковий співробітник відділу геоботаніки та екології Інстиуту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України Д.А. Давидов у своєму блозі ділиться новинами про свою наукову діяльність. На сайті представлено чимало фахових публікацій ботанічного спрямування.
Група у Facebook Флора України / Flora of Ukraine. Група модерується фахівцями-ботаніками з різних наукових, освітньо-наукових та природоохоронних установ України. В групі зібрано альбоми з фотографіями понад 2 000 видів судинних рослин флори України. Також тут висвітлюються ботанічні новини, анонсуються наукові конференції та ін.
Група Українського ботанічного товариства у Facebook. Група створена у 2024 р. після 15-го З'їзду Українського ботанічного товариства. У цій групі висвітлюються новини української ботаніки, нові публікації, захисти дисертацій, анонси подій тощо.