Архів новин:
#конференції

21–23.03.2023


З 21 по 23 березня у м. Вальядолід (Іспанія) пройшла 2-га Міжнародна конференція Greening International Conference. Конференція зібрала науковців і представників компаній для сумісного сприяння застосуванню екологічної хімії та стійких технологій у галузях промисловості з акцентом на навколишнє середовище, інновації, економіку та політичні аспекти. Захід відбувався в межах COST Actions (European Cooperation in Science & Technology). У роботі конференції взяла участь наша доцент Вікторія Комариста. Доповідь була присвячена кількісній оцінці впливу умов культивування на концентрацію клітин та вмісту астаксантину у культурах мікроводорості Hamaetococcus pluvialis Flot., продуцента природного каротиноїду астаксантину. Зі змістом дослідження можна ознайомитися на найшому сайті на сторінці Публікації кафедри у розділі "Матеріали конференцій та тези доповідей".

#наука #публікації #конференції

Фото: Davor Kržišnik

26.10.2022


Навіть у такі складні часи українська наука продовжує жити, наші вчені досліджують і проводяться наукові конференції. 25 жовтня 2022 р. пройшла Четверта Всеукраїнська науково-практична конференція "Євроінтеграція екологічної політики України", в якій взяли участь і співробітники нашої кафедри. Конференція була присвячена висвітленню глобальних та регіональних екологічних проблем, що стосувалися, як техноекології, так і біоекології. Останній напрямок, зокрема,  презентувала доповідь «Ценопопуляція Gymnodenia conopsea (L.) R.Br. у складі післялісової луки на території природного заповідника «Горгани». Ця доповідь оприлюднила результати комплексних досліджень, що були проведені влітку доцентом кафедри ботаніки та екології рослин О. В. Безродновою, співробітниками природного заповідника «Ґорґани», студентками-практикантками Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Разом із тим, охорона природних комплексів передбачає не тільки збереження біоти, але й абіотичних складових. На конференції дуже багато уваги приділялося водним ресурсам України. Наводилися результати моніторингу стану поверхневих вод, обговорювалась  забезпеченість прісною водою різних регіонів,  технологічні підходи до опріснення води, висвітлювались певні аспекти державної політики у галузі збереження водних ресурсів. Жваву дискусію також викликала доповідь, присвячена оцінці ступеня забруднення формальдегідом атмосферного повітря м. Одеси. На конференції обговорювалися особливості інтегрованої моделі сталого господарювання, а також специфіка впровадження еколого-освітньої моделі у закладах дошкільниної освіти.

Презентація.

#конференції #наука #публікації

22.10.2021

З 20 по 22 жовтня в Інституті ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України (м. Київ) пройшла щорічна міжнародна конференція молодих вчених "Актуальні проблеми ботаніки та екології".  Привітав учасників директор Інституту, доктор біологічних наук, Сергій Леонідович Мосякін. В рамках пленарних доповідей учасники конференції заслухали доповідь Анни Аркадіївни Куземко, провідного наукового співробітника відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки, доктора біологічних наук, яка розповіла про рослинність, основні методи дослідження рослинного покриву, а також про проблеми, як існують у цьому напрямку ботаніки. Перший день роботи конференції закінчився екскурсією до Ботанічного саду імені О.В. Фоміна. Організатори та гості конференції відвідали оранжерею з експозицією "Субтропіки", а також наукову частину ботсаду. У другий робочий день пройшли секційні засідання, на яких були представлені дві роботи від нашої кафедри: "Ecological characteristics of Grindelia squarrosa (Pursh) Dunal plant communities in the Gaidary village (Kharkiv region)" (Чорнобай Н., Стукаленко А., Аракелян К., Дейнеко С.) та "The short notes about the modern state of the Daphne sophia Kalenicz. populations on the Vovcha river right bank" (Бондаренко Г.).  Після прослуховування доповідей учасників, усі зібралися за круглим столом на чолі з доцентом кафедри мікології та фітоімунології ХНУ імені В.Н.Каразіна, кандидатом біологічних наук, Олегом Владиславовичем Прилуцьким. Учасники обговорили гостру проблему відкритості даних, про ті світові тенденції, що розвиваються навколо цього питання і про загрози розвитку науки, які можуть виникнути найближчим часом. Третього дня була проведена екскурсія до НПП "Голосіївський".

#конференції #наука #публікації

Фото: Зикова М., Ширяєва Д.