Архів новин:
#події

09.03.2024


У Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна пройшов день відкритих дверей. Кожний факультет та інститут підготував традиційні виставки, які демострують багатогранність їхніх напрямків. Біологічний факультет не був виключенням. Цього разу наш факультет показав себе якнайширше: до створення експозиції долучилися кафедри фізіології та біохімії рослин та мікроорганізмів, зоології та екології тварин, мікології та фітоімунології, і, звісно ж, наша кафедра. До події долучилися викладачі, студенти та аспіранти. Наша кафедра підготувала виставку їстівних, тропічних рослин, демонстрації хімічних реакцій в таломі лишайників. 

Не дивлячись на всі труднощі нашого теперішнього життя, нас відвідало декілька сотень людей. Ми дуже раді хоч не надовго, але поспілкуватися вживу з такими чудовими людьми.

#події

18.01.2024


У рамках профорієнтаційної роботи зі студентами було проведено онлайн-зустріч із випускницею нашої кафедри, кандидаткою біологічних наук, науковою співробітницею відділу фікології, ліхенології та бріології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного, Ольгою Буровою.

Пані Ольга розповіла про свій науковий шлях, про сучасні дослідження в області альгології, перспективи у працевлаштуванні та співпраці із різними науковими, освітньо-науковими, природоохоронними установами, промисловими підприємствами тощо. 

#події

31.12.2023


Колектив кафедри ботаніки та екології рослин вітає усіх з прийдешнім Новим 2024 роком! 

У цей час усі наші побажання спрямовані до одного – щоб в Україні настав мир і ми здобули перемогу. Початок великої перемоги починається з наших маленьких і великих досягнень, з внеску кожного з нас, зі змін всередині нас. Бажаємо кожному натхнення і сил робити цей світ краще. Бажаємо щастя і здоров'я. Нехай прийде відчуття безпеки і радості. Нашим колегам бажаємо цікавих наукових відкриттів.

Зі святом!

#події

29.12.2023


29 грудня пройшов урочистий випускний магістрів. Захід відбувся в онлайн і офлайн режимах. До святкувань долучилися і випускники та випускниці нашої кафедри, а також декан біологічного факультету та доцент кафедри Гамуля Юрій Гарійович.

Ми вітаємо усіх новоспечених спеціалістів. Бажаємо нашим магістрам цікавого життєвого шляху, особистих відкриттів, миру і перемоги!

#події

05.03.2023


У суботу 5-го березня у рамках Karazin Weekends for Schoolstudents пройшла відкрита лекція від кафедри ботаніки та екології рослин. Наші доцент Юрій Гарійович та викладач Георгій Бондаренко розказали школярам про користь рослин та грибів для життя людей, їх використання у різних галузях промисловості та як рослини та гриби рятують і можуть врятувати людську цивілізацію. Зі школярами поговорили про зв'язок між тваринництвом і глобальними змінами клімату і як сучасні технології та рослини можуть зменшити негативний вплив виробництва м'ясної продукції на навколишнє середовище. Учні дізналися більше про генетично модифіковані організми і чи дійсно вони такі страшні, як про них прийнято думати.

#події

31.12.2022


Шановні колеги, студенти та друзі!

Колектив кафедри ботаніки та екології рослин вітає вас із наступаючим 2023 роком! 

Минає важкий рік, який приніс нам багато горя і страждань. Ми пережили найтемніші сторінки новітньої історії України, але щодня ми стаємо сильнішими. На передодні новорічних свят кожного із нас, де б ми не були, об'єднує одне: ми покладаємо великі надії на наступний рік. Усі ми хочемо перемоги, миру, возз'єднання із близькими і світлого майбутнього. І кожен зробив свій внесок у те, щоб ці надії справдилися.  Ми віримо, що наші бажання здійсняться у Новому році. 

Нехай вогонь надії гріє і освітлює наші серця протягом наступного року. Зичимо здоров'я і наснаги. Бажаємо здійснення мрій і справжніх чудес.


З Новим роком!

#події

28.12.2022


Сьогодні у нашому університеті пройшло свято випуску магістрів. Попри війну, що вирує у нашій країні, урочистості проводились в стінах Альма Матер. До заходу долучилися наші студентки заочного відділення, а ті, хто зараз вимушено перебуває далеко від Харкова, змогли доєднатися до святкувань в онлайн режимі.

Кожному з нас варто усвідомлювати важливість цієї події, як для кожного новоспеченого магістра особисто, так і для країни в цілому. Наша кафедра, факультет та університет, не зважаючи два роки пандемії та війну, підготувати спеціалістів. Кожний і кожна, хто сьогодні отримав диплом магістра - майбутнє України. Разом ми будемо відбудовувати Україну після перемоги і внесок кожного з нас буде цінним. Ми пишаємося, що змогли виховати таких гідних фахівців.

Нашим випускникам ми хочемо побажати мирного неба, здоров'я вам і вашим близьким, щирих усмішок, успіху та яскравого і бажаного життя! А ми завжди будемо раді вас бачити в стінах рідної кафедри.


З найкращими побажаннями,

колектив кафедри ботаніки та екології рослин.

#події

14.11.2022


1–19 серпня цього року в онлайн-режимі пройшла біошкола з мобілізації даних з біорізноманіття BioDATA Ukraine. Захід відбувався за підтримки Global Biodiversity Information Facility (GBIF) та GBIF Norway. Участь у навчанні взяли понад 20 молодих науковців з усієї України. Серед них були і наші аспіранти Катерина Іванова та Георгій Бондаренко. 

У програмі біошколи передбачався інтенсивний курс практичних занять, під час яких учасники набували необхідні навички зі збору, очищення та публікації даних у GBIF.  У кінці курсу учасники отримали практичні завдання для самостійного виконання. За підсумками перевірки виконаних завдань усі отримали сертифікати про проходження біошколи. Це важлива подія для української біологічної спільноти, адже наша держава поповнилася спеціалістами із менеджменту даних з біорізноманіття, а також публікації даних у відкритих фондах GBIF.

У рамках BioDATA Ukraine та за підтримки GBIF Secretariat, GBIF Norway, UiO Natural History Museum (Осло, Норвегія) був оголошений конкурс на отримання грантових заявок з публікації даних у GBIF. За підсумками відбору наші аспіранти, Катерина Іванова та Георгій Бондаренко, отримали фінансування на виконання їхніх проєктів. Катерина займатиметься збором і оприлюдненням даних про знахідки рослин, тварин та грибів на території Краснокутської ОТГ. Георгій – відцифровкою частини фондів Гербарію Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (CWU) і їх публікацією. За підсумками ці дані стануть доступними у GBIF для користування науковцям по всьому світу. Сподіваємось, що це стане першим важливим кроком до відкритості даних з Харківщини та нашого гербарію для світової наукової спільноти. 

#наука #події

14.10.2022


14 жовтня пройшла презентація видання "Ефемероїди флори України". 

Над створенням книги працювала група вчених-ботаніків із різних науково-освітніх, наукових та природоохоронних установ України. Серед асторського колективу є також і співробітники нашої кафедри. Друк книги відбувся за фінансової підтримки East Vättern Scarp Landscape Biosphere Reserve та Österängen Art Hall (Швеція).

Цей атлас поєднує в собі відомості про таку групу рослин як ефемероїди, їх морфологічний опис, поширення, зближені групи таксонів тощо. У виданні зібрані якісні фотографії. Книга створена для користування вчителями, біологами, екологами, аматорами та любителями природи. 

#публікації #події


14.10.2022


14 жовтня в Україні відзначається велике свято День Захисників та Захисниць України! Сьогодні ми маємо можливість жити, працювати і бути з рідними завдяки нашим героям і героїням. Ми дякуємо кожному, хто зараз на передовій стримує навалу ворога, хто захищає наше небо, землю, мир і майбутнє. 

Особливо хочемо привітати наших колег із різних освітніх, наукових та природоохоронних установ, які сьогодні стоять на захисті мирного життя українців. Сьогодні ми також вшановуємо пам'ять тих, хто віддав своє життя, обороняючи Україну. Герої не вмирають.

Слава Україні! Героям Слава!

#події



02.10.2022


Шановні колеги!


Від усього колективу кафедри ботаніки та екології рослин щиро вітаємо вас із професійним святом – Днем працівника освіти! У ці нелегкі для усіх нас часи бажаємо вам миру, наснаги, здоров'я вам і вашим близьким і якнайшвидшої Перемоги! Сподіваємось, що ці похмурі дні пройдуть і ми знову зустрінемося у стінах нашого університету і кафедри, будемо мріяти і будувати спільні плани на майбутнє.


З повагою,

колектив кафедри ботаніки та екології рослин Харкіського національного університету імені В. Н. Каразіна.

#події


24.08.2022

Кафедра ботаніки та екології рослин щиро вітає усіх українців із Днем Незалежності України!

Вже 31 рік наша держава вільна, але боротьба за нашу свободу триває досі, щохвилини. У ці буремні для нас часи хочеться побажати миру кожному дому. Воз'єднання кожній родині, яка розділена цією війною. Тиші там, де зараз звуки вибухів і крики розпачу. Посмішок тим, хто плаче. Волі тим, хто в полоні. Дому тим, хто опинився просто неба.

Ми маємо бути зараз сильними, згуртованими, незламними. Ми маємо будь-що пам'ятати ці страшні часи, аби винести з них правильні уроки і передати цю пам'ять майбутнім поколінням. Зараз кожний українець - воїн. Кожен з нас захищає свій фронт, свій дім, свою родину, нашу Україну. Ця страшна війна зробила нас сильнішими ніж будь-коли до цього і ми обов'язково одержимо свою незалежність, обов'язково переможемо те суцільне зло, з яким ми боремось останні майже 400 років. З попелу та руїн повстане сильна Україна.


Зі святом!

#події

12.01.2022


12 січня у колонній залі північного корпусу пройшов урочистий захід з нагоди випуску магістрів 2021 р. Випускник нашої кафедри, Георгій Бондаренко, був обраний найкращим студентом біологічного факультету. За відмінні результати у навчанні та наполегливу роботу у науковій сфері Георгій був нагороджений сертифікатом, медаллю "Ingenio et moribus" та пам'ятними подарунками. Вітала найкращих випускників ректор університету, професор Тетяна Кагановська.

Ми бажаємо Георгію досягнення поставлених цілей, цікавих наукових відкриттів та наснаги.

#події

19.12.2021


Різдвяний ботанічний чай 🎄🎅

Вже 22го грудня починаючи з 11 години ми запрошуємо усіх охочих студентів нашого факультету взяти участь у Різдвяному ботанічному чаї. У дружній атмосфері студенти матимуть змогу познайомитись із кафедрою ботаніки та екології рослин з іншого боку 🌿. У програмі заходу чай та ласощі ☕️, розмови про основні напрямки наукової роботи кафедри 🔬, екскурсія навчальними аудиторіями та лабораторіями 👩‍🔬🧑‍🔬та цікаві історії від наших викладачів 👩🏻‍🏫👨🏻‍🏫.  

🗓Коли: 22 грудня (середа).  

🏛Де: головний корпус, ауд. 5-21. 

🕚 О котрій: з 11:00. 

Ми з нетерпінням чекатимемо на тебе! 💚


P.S. В жодному разі не забуваємо про карантинні заходи – одягай захисну маску. 😷

#події

07.10.2021

7 жовтня 2021 року на кафедрі ботаніки та екології рослин біологічного факультету було продовжено традицію запрошувати цікавих спікерів на заняття з вибіркового курсу “Чинники успішного працевлаштування за фахом” для магістрів-біологів та бакалаврів, які вивчають міжфакультетську вибіркову дисципліну “Менеджмент кар’єри”. Цього разу студентка другого курсу магістратури біологічного факультету Іванна Костіна розповіла про власний досвід участі в програмах стартап-інкубатору YEP!, Erasmus for Young Entrepreneurs, агенції DAAD, міжнародних наукових школах, а також поділилася корисними порадами щодо вступу до PhD програми європейського університету. 

#освіта #події

16.09.2021

16 вересня 2021 року на кафедрі ботаніки та екології рослин біологічного факультету, в межах вибіркового курсу “Чинники успішного працевлаштування за фахом” для студентів-магістрів біологічного факультету та міжфакультетської вибіркової дисципліни “Менеджмент кар’єри” для бакалаврів, відбулася зустріч із представником роботодавця, IT компанії NIX Solutions, випускником біологічного факультету 2007 року Володимиром Пасюгою. Під час зустрічі пан Володимир розповів про можливості працевлаштування в галузі IT для біологів та випускників інших спеціальностей, можливості навчання в компанії NIX Solutions, специфіку роботи, корпоративну культуру та напрямки побудови кар’єри в цій провідній IT компанії. Публікуємо посилання на матеріали про компанію NIX Solutions, люб’язно надані паном Володимиром - ПРЕЗЕНТАЦІЯ.

#освіта #події

18.09. 2021

18 вересня у Харківському національному університеті умені В. Н. Каразіна пройшла  Ніч науки.  Кафедра ботаніки та екології рослин підготувала експозицію, яку відвідало декілька сотень гостей цього заходу. Серед цікавинок, які були представлені, – живі клітини Dunaliella salina, Chara sp. зі своїми багатоклітинними архегоніями, горіх сейшельської пальми, скам'янілості рослин, хижі рослини, видовищні реакції з лишайниками, 200-річний гербарій та багато іншого. Серед відвідувачів були діти,  дорослі, наші студенти, школярі і іноземці. Загалом ми почули багато позитивних відгуків і захвату від гостей, що спонукає частіше запрошувати до нас відвідувачів, адже нам є що показати і чим пишатись.

#освіта #події

13.07.2020


Кафедра ботаніки та екології рослин+Фейбук+Інстаграм=любов

Сьогодні відбулась наша перша публікація в Інстаграм Наразі кафедра представлена в двох соцмережах. Запрошуємо вас на нашу сторінку. Ви зможете побачити своїх знайомих, залишити комент, поставити лайк. До створення сторінки долучилися студенти кафедри, за що їм велика подяка. Вони планують і надалі створювати свій оригінальний контент, що буде висвітлювати життя кафедри, знайомити підписників із флористичним різноманіттям та цікавою інформацією про рослини.

Ботаніка без стереотипів наукові дослідження, вражаючі відкриття, цікаве спілкування.

Чи усвідомлюєте ви, хто такі ботаніки і що таке ботаніка? Чомусь сформувався

стереотип, що “ботанік” - це школяр, студент (або науковець), який займається виключно навчанням (або наукою), приділяє мало уваги іншим сторонам життя, наприклад, фізичній підготовці, молодіжним тусовкам, мандрівкам тощо; тобто ботанік - це “заучка”, що не живе повноцінним життям. Ми вирішили у своїх постах знайомити вас із реаліями сучасної ботаніки, щоб спростувати цей стереотип.

Ботаніка сьогодні  – це безліч можливостей для самореалізації: мандрівки по Україні та за її межами; участь у екскурсіях, експедиціях, конференціях; знайомства і спілкування з цікавими людьми; фотографування та фотозйомка рослин, рослинних угруповань, пейзажів; а головне  –  можливість втілення особистих проектів.

Кафедра ботаніки та екології рослин Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна має багату і цікаву історію, але не менш цікавим є сьогодення. Наразі у ботаниці поруч із класичними методами йдуть сучасні новітні технології. Діяльність студентів та викладачів спрямована за різноманітними напрямками, зокрема, займаються вивченням водоростей, лишайників, мохів, вищих судинних рослин природних біотопів, виявленням та моніторингом рідкісних видів фітобіоти; досліджують особливості поширення чужорідних й інвазійних видів рослин; займаються фітодизайном; проводять досліди із культивування водоростей; здійснюють фітоіндикаційні дослідження та впроваджують ГІС-технології.

#події